Diagnoza, ale i zabieg

Artroskopia nadgarstka to metoda leczenia w znieczuleniu miejscowym. Polega na wprowadzeniu kamery do stawu nadgarstkowego i dokładnej ocenie powierzchni stawowych oraz stanu więzadeł międzykostnych.

Analizując obraz przekazywany przez kamerę wprowadzoną przez niewielkie nacięcie w skórze, lekarz może precyzyjnie postawić diagnozę. To pozwala podjąć właściwą decyzję o dalszym leczeniu. Centra medyczne Rehasport dostępne są w czterech miastach: Poznaniu, Warszawie, Gdańsku i Koninie. Skupiają najlepszych specjalistów nie tylko z zakresu ortopedii i fizjoterapii, ale wielu innych specjalizacji. Rehasport pomaga pacjentom z całej Polski od blisko 20 lat pomaga. Nasze atuty to wiedza i doświadczenie personelu i doskonałe warunki. Nasi specjaliści prowadzą szkolenia dla lekarzy ze wszystkich kontynentów, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem zdobytymi podczas pracy w Rehasport.Skutecznie i bez dużych blizn

Artroskopia nadgarstka to jeden z zabiegów, które wykonujemy. W trakcie badania lekarz ma możliwość nie tylko postawić diagnozę ale wprowadzając narzędzia drugim niewielkim cięciem, zoperować znalezioną patologię. W porównaniu z technikami operacyjnymi na otwartym stawie okres hospitalizacji oraz rekonwalescencji jest tutaj znacznie krótszy. Do tego, co ważne dla pacjentów, blizna jest dużo mniejsza – to dwa punkty na stronie grzbietowej zamiast długiej blizny wzdłuż nadgarstka. Artroskopia nadgarstka wykonywana się u pacjentów z bólami różnego pochodzenia, z urazami więzadeł, z przerostem błony maziowej.

Ręka bez tajemnic

Po zabiegu artroskopii nadgarstka pacjent musi stosować się do zaleceń lekarza. Nadgarstek nie potrzebuje unieruchomienia, a jedynie noszenia przez okres dwóch tygodni temblaku. Dzięki niemu ręka nie będzie obrzęknięta, a ból znacznie mniej odczuwalny. Chirurgia ręki Warszawa? W stolicy Rehasport ściśle współpracuje ze Szpitalem Medicover znajdującym się na warszawskim Wilanowie. Tutaj również znajdują się sale rehabilitacyjne i gabinety, a dodatkowo – nowoczesne sale operacyjne.